Kilka słów o kontenerach na odpady specjalne

Jeśli potrzebujesz kontenerów hakowych, koniecznie wejdź na https://ekombud.pl/kontenery-specjalne/

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny cechować się ogromną trwałością, a także spełniać restrykcyjne parametry techniczne. Jakie cechy mają poszczególne modele kontenerów? Z jakiego powodu warto wybrać wysokiej jakości kontenery stalowe?

Typy kontenerów na odpady specjalne

Wśród dostępnych na rynku pojemników specjalnego zastosowania można wymienić kontenery na odpady sypkie, płynne, niebezpieczne, odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków oraz odpady przemysłowe. Kontenery przeznaczone do transportu odpadów z oczyszczalni mają podgrzewaną podłogę, co zapobiega przymarzaniu płynów do dna. Pojemniki tego rodzaju są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są wyposażone w pokrywę z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wypływają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad pokrywą, która zapobiega rozbryzgiwaniu się płynów w czasie załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady przynależą również pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z rozsuwanymi ścianami i podłogą posiadającą uchwyty do zabezpieczenia ładunku.

Kontenery otwarte na gruz i odpady sypkie

Osobną grupę kontenerów są modele na odpady ziarniste, np. trociny i pyły. Dostępne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe oraz wyposażone w przenośnik ślimakowy. Kontenery na materiały sypkie mogą również być wyposażone w klapę z uszczelką. Do kontenerów specjalnego przeznaczenia należą także kontenery otwarte używane do gromadzenia i transportu gruzu oraz odpadów budowlanych.

Adres:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]