Klaser na banknoty i monety – ochrona kolekcji

Jeśli potrzebujesz klaserów na monety, odwiedź tę stronę.

Gromadzenie banknotów oraz monet to nie tylko radość z szukania i kupna kolejnych okazów, ale także uczucie satysfakcji z ich oglądania i układania. Pozyskane numizmaty winny więc zostać umieszczone w praktycznych klaserach i albumach, za pomocą których bez trudu będzie można je podziwiać, a zarazem zabezpieczy się je przed potencjalnym zniszczeniem.

Klasery na monety – nadal najpopularniejsze wśród kolekcjonerów

numizmatów mają szeroki wybór narzędzi umożliwiających bezpieczne ich przechowywanie, niemniej jednak najbardziej popularne nadal pozostają klasery. Dlaczego? Przede wszystkim z tej przyczyny, że pozwalają na segregację numizmatów danego rodzaju. Warto pamiętać, iż wiele albumów na monety nie ma fabrycznie zamocowanych kart i należy nabywać je oddzielnie dobierając je do typu gromadzonych monet lub banknotów. Swoboda wypinania i wpinania stron jest sporym usprawnieniem przy segregowaniu eksponatów zgodnie z naszym uznaniem – można przenosić je pomiędzy klaserami bez potrzeby wyjmowania poszczególnych okazów, co zmniejsza niebezpieczeństwo zarysowania monet czy uszkodzenia banknotów. Z drugiej strony, mając niedużą kolekcję, w jednym albumie można umieścić monety o różnych średnicach, należy tylko kupić karty z odpowiednimi dla nich kieszonkami. Innym atutem klaserów na monety jest to, że nieraz są stylizowane na wygląd albumów ze zdjęciami bądź książek, więc bez problemu skryjemy je na półce przez spojrzeniem potencjalnego rabusia.

Klaser na monety pomieści bez problemu również monety w kapslach

Długoletni kolekcjonerzy zalecają, aby w stronach albumów wykonanych z plastiku trzymać powszechniejsze monety, nie mające już stanu menniczego, gdyż nawet gruba folia z polichlorku winylu nie zapewnia numizmatom kompletnej ochrony przed oddziaływaniem wilgoci oraz powietrza. Rzadkie monety w stanie menniczym albo te wykonane z cennych kruszców wypada uprzednio zabezpieczyć poprzez włożenie do przezroczystego kapsla. Taki kapsel można potem przechowywać w klaserze, gdyż wielu producentów oferuje strony do albumów, w które bez problemu można włożyć monety w kapslach czy też w usztywnionych, papierowych holderach.

Adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]