Lekkie i kompaktowe domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Zainteresowany marką CarePump? Kliknij w to miejsce.

Presoterapia to zabieg, którego celem jest poprawa krążenia limfy w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii prawie 100 lat temu – to różnorodne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy czerpiące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dostosowuje za każdym razem do punktu ucisku, a także stanu zdrowia pacjenta.

Urządzenie do presoterapii – stymulacja przepływu chłonki

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej używane są aparaty do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt tworzą specjalne mankiety z komorami, które nasuwa się na obrzękłe ramiona i nogi. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych przegród aparat uciska kończynę, stymulując w ten sposób przepływ chłonki. Istnieje multum zaleceń do korzystania z zabiegu presoterapii. To zwłaszcza zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii). Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania oraz jako wsparcie w redukcji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się również niezwykle popularna w świecie sportu, głównie jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

Mobilne aparaty do presoterapii w domu

Sporo opcji zastosowania urządzeń do presoterapii przyczyniło się mocno do ulepszenia tych aparatów. Obecnie osoby na co dzień korzystające z tej metody terapii mogą przeprowadzić zabieg w we własnym mieszkaniu, dzięki innowacyjnym aparatom Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do drenażu limfatycznego tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu stosowanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza ilość komór mieszczących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest masaż. Maszyny CarePump nie zabierają wiele miejsca i są dość lekkie, zatem bez trudu można spakować je w podróż, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być wcześniej skonsultowane z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym na własną rękę, bowiem istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to np. zakrzepica czy stany zapalne, które należy wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]