Lonża dla konia – rodzaje i zastosowanie

Dowiedz się więcej o lonży jeździeckiej na https://horse-trade.pl/pl/c/Lonze/142

Lonża jeździecka to przyrząd na co dzień używany w czasie nauki jazdy konnej oraz tresur. Jakiego typu lonże dla konia są obecne w sprzedaży? Z czego są wytwarzane te akcesoria i gdzie poleca się ich szukać?

Lonża jeździecka – typy oraz jej funkcja

Lonża dla konia to właściwie długa linka, z reguły 5-8 metrowa, na której prowadzony jest wierzchowiec podczas lekcji jazdy i doskonalenia technik związanych z dosiadem, utrzymywaniem balansu w siodle, łapaniem strzemion, jak również trzymaniem wodzy. Zwierzę prowadzi się po obwodzie okręgu, zaś lonża jest wykorzystywana do nadzorowania zachowania konia. Przyrząd ten służy także woltyżerom oraz cyrkowcom do doskonalenia umiejętności i zabezpieczania przeprowadzanych akrobacji. Lonża przydaje się oprócz tego przy hipoterapii. Lonża dla konia może też być stosowana podczas ćwiczeń bez jeźdźca – w takim wypadku używana jest do szkolenia młodych koni i zapewnienia im właściwej porcji aktywności.

Lonża dla konia – gdzie znaleźć produkty popularnych firm?

Ogromny wachlarz akcesoriów jeździeckich spotkasz w dobrze zaopatrzonych sklepach online sprzedających profesjonalny oprzyrządowanie w rozsądnych cenach. Dostarczają one lonże jeździeckie od najlepszych producentów – jak np. Imperial Riding, Kerbl czy Waldhausen. Interesuje Cię lonża w pomarańczowym, niebieskimalbo czarnym kolorze? Sklep internetowy Horse-Trade oferuje szeroki wybór akcesoriów, które sprostają oczekiwaniom nawet najkapryśniejszych klientów. W ofercie oferowane są lonże wyprodukowane między innymi z materiału nylonowego. Lonże wytworzone są z miłego w dotyku, delikatnego materiału i zaopatrzone w obrotowe zapięcie.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]