Materiały do drukarek 3D – poznaj ofertę dystrybutora

Chcesz nabyć materiał do drukarek 3D? Sprawdź cadxpert.pl/materialy-do-druku-3d/

Firma CadXpert proponuje szeroką ofertę materiałów do drukarek 3D: żywice fotopolimerowe, tworzywa termoplastyczne i wiele innych. Materiały do drukarek 3D grupuje się na 4 kategorie:
– SLA – żywice fotopolimerowe o różnorodnych własnościach, które utwardza się wiązką lasera,
– SLS – proszek poliamidowy spiekany selektywnie,
– FDM (czyli fused deposition modeling) – warstwy topionych filamentów (tworzyw termoplastycznych). Wyróżniamy tu 2 podkategorie: FDM do szybkiego tworzenia prototypów z ekonomicznych termoplastów oraz FDM przemysłowe stosowane do zaawansowanego wytwarzania z funkcjonalnych materiałów termoplastycznych,
– PolyJet – ciekłe żywice fotopolimerowe, utwardzane za pomocą światła UV.

Filament – dobry jakościowo termoplast w przystępnej cenie

Filament to tworzywo używane w drukarkach 3D działających w technologii FDM. Ta technologia druku i tworzywo są używane do seryjnej produkcji, a także do testowania funkcjonalnego oraz błyskawicznego prototypowania z łatwych w obróbce surowców. Jakie filamenty są zwykle stosowane do druku 3D? Zazwyczaj sięga się po łatwe w obróbce poliestry alifatyczne czyli PLA, tworzywa inżynieryjne (m.in. te odporne na pękanie) albo mające specjalne własności (np. odporność na ogień). Technika druku FDM dotrzymuje kroku wydrukom uzyskanym za pomocą innych rozpowszechnionych metod: termoformowania czy wtrysku. Nadrzędne plusy filamentów to przystępna cena idąca w parze z dobrą jakością wydruku 3D, proekologiczny proces ich wytwarzania (nietoksyczny i jednocześnie czysty, wobec tego wytworzone z jego pomocą prototypy mogą być wykorzystywane np. w biurach), jak również duża dostępność.
W technologii FDM firma CadXpert posiada materiały:
– inżynieryjne,
– elastomery,
– do szybkiego prototypowania.

Materiały do drukarek 3D – o fotopolimerach

Oprócz filamentów, w asortymencie CadXpert znajdziemy również inne materiały do drukarek 3D. W stereolitografii (innymi słowy technologii SLA) są to między innymi materiały:
– odlewnicze,
– standardowe,
– inżynieryjne,
– dentystyczne.
Jakie przeznaczenie ma płynna żywica fotopolimerowa, którą utwardza się laserowo? Dość szerokie. Najczęściej wykorzystujemy ją w medycynie oraz przemyśle do trójwymiarowego wydruku prototypów oraz modeli koncepcyjnych, a także wszelakich elementów wymagających gładkiej powłoki.
Z kolei w technologii PolyJet są to m.in. materiały:
– imitujące polipropylen,
– gumopodobne,
– wysokotemperaturowe.
PolyJet jest uznawana za niesłychanie precyzyjną oraz wszechstronną technologię druku 3D. Poszczególne warstwy płynnych żywic fotopolimerowych utwardza się kolejno za pomocą światła ultrafioletowego. Za sprawą swoich cech mają zastosowanie przede wszystkim jako prototypy: inżynieryjne, imitujące wyrób końcowy, anatomiczne czy koncepcyjne. Z tych fotopolimerów wykonywane są również obudowy, opakowania i inne produkty użytkowe.

Adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]