Mop do podłogi – niezastąpiony podczas porządków

Chcesz zamówić wiadro z mopem? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Czyszczenie podłogi zdaje się bardzo prostym zadaniem – wystarczy mop, odpowiednia ilość płynu i woda. Sprawa się jednakże komplikuje, jeśli idzie o kłopotliwe do usunięcia, nietypowe zabrudzenia lub znaczną powierzchnię. Wtedy należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości i mopy profesjonalne. Na czym polega ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi na co dzień sprzętami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, należy sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłóg?

Cechy wydajnych mopów do podłogi?

Na wydajność mopa wpływają zwłaszcza dwa czynniki – jego szerokość oraz materiał, z którego go wykonano. Pierwsza cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię można wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest szczególnie ważna, jeśli mop ma być wykorzystany do mycia posadzki o dużym metrażu – na przykład sal tanecznych, hallów czy parkietów na boiskach. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego wytrzymałość. Warto także mieć na uwadze, iż twardsze włókna lepiej zbierają pobrudzenia niż miękkie.

Stosownej długości trzonek i wiadro – istotne akcesoria do mopów do podłogi

Sam mop to za mało, by pracownicy zespołów sprzątających mogli błyskawicznie i wydajnie myć posadzki. Nieomal równie istotne są też dodatkowe akcesoria. Pośród nich specjalną uwagę powinno się zwrócić na trzonek. Musi on być stosunkowo lekki, a jego długość – proporcjonalna do wzrostu pracownika. Tylko w takim przypadku użycie mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest też jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a właściwie dobrane w dużej mierze ułatwia i przyspiesza pielęgnację podłóg. W trakcie czyszczenia większych powierzchni zalecamy używać zestawu mopa z wiadrem.

Adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]