Na co zwrócić uwagę przy zakupie maski ochronnej?

Jeszcze niedawno maseczka ochronna kojarzyła się tylko z lekarzami lub japońskimi turystami zwiedzającymi nasz kraj. W ostatnim okresie z uwagi na rozprzestrzeniające się często ciężkie choroby zakaźne przenoszone za pośrednictwem śliny, jednorazowe maseczki ochronne oraz te, których można używać kilkukrotnie, są przez Polaków noszone codziennie.

Do czego służą maseczki ochronne?

Maski na twarz osłaniają nos i usta, dzięki czemu zmniejsza się zagrożenie przedostania się wirusów i bakterii do organizmu przez śluzówkę. Niektóre maseczki zaopatrzone są w przejrzystą przesłonę z tworzywa sztucznego, która w pełni ochrania twarz, a zwłaszcza oczy, przez które też może dochodzić do zakażenia. Maski na twarz powinny być wykorzystywane przez lekarzy, pielęgniarki czy policjantów, którzy są codziennie narażeni na ciągłą, bezpośrednią styczność z ludźmi aktywnie zarażającymi. Zdrowym jednostkom takie maski posłużą do zabezpieczenia przed niebezpiecznymi zarazkami w czasie pracy czy korzystania z transportu publicznego. W czasie zagrożenia zachorowaniem na nader groźnego koronawirusa COVID-19 stało się to nawet koniecznością.

Jaką maseczkę wielorazową do powszedniego używania?

Maseczki powinny być wygodne oraz zapewniać bezproblemowe oddychanie. Maska musi mieć styczność ze skórą tylko nie drażniącą warstwą materiału, przykładowo bawełny. Dobrze jest wybierać maski ochronne, które przed zapakowaniem są ozonowane i które szyte są z wykorzystywanych w medycynie, certyfikowanych materiałów filtracyjnych. Niektóre maseczki służą do wielokrotnego użytku, oczywiście pod warunkiem zachowania zaleceń zawartych w instrukcji do opakowania załączonej.

Adres:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]