Rolety na dzień i noc – pomysły na aranżację wnętrz

Rolety dzień i noc są jednym z najpopularniejszych rodzajów rolet. Roleta dzień noc to idealna opcja do wnętrza dla osób, które pragną kontrolować ilość światła wpadającego do pomieszczenia. To też fantastyczny sposób na urządzenie pokoju, w którym chcemy odrobiny prywatności – do pokoju dziecka, sypialni lub gabinetu, ale nie skutkujące całkowitym zaciemnieniem. Najpopularniejszy rodzaj rolet dzień noc to zebra. Produkt dostępny jest w wielu rozmiarach (mini, standardowym lub na wymiar) oraz rozmaitych wersjach kolorystycznych.

Rolety dzień noc zebra w salonie i pokoju dziecka

Popularna roleta dzień noc zebra to model zrobiony z pasów o różnych barwach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednej barwie, a innych odcieniach, to kolejna propozycja na aranżację i ożywienie Twojego wnętrza.
Z jakim pokojem będą współgrać rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieograniczone. Właściwie dopasowany kolor stonuje lub ożywi atmosferę wnętrza. Mini roleta dzień noc zagwarantuje średni poziom zaciemnienia, dlatego dobrym pomysłem jest zamontowanie jej w salonie lub innych pomieszczeniach, gdzie nie życzymy sobie nadmiaru promieni słonecznych, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również łazienka lub pokój dziecka.

Rolety dzień i noc – jak je stosować?

Poza wymienionymi powyżej pomieszczeniami, w których nadmiar promieni słonecznych może zakłócić odpoczynek lub spanie, istnieje jeszcze kilka pomysłów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie duża powierzchnia jest przeszklona. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień i noc, która pomoże Ci w regulacja zaciemnienia lub poziomu światła , przykładowo, podczas wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień i noc wkomponują się też w każde nowoczesne wnętrze, w którym nie sprawdzą się firanki i klasyczne zasłony. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią też rolę dekoratywną. Rozbudowane spektrum kolorystyczne i współczesne wzornictwo sprawiają, że wnętrze może nabrać nowatorskiego lub minimalistycznego charakteru. Reasumując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeśli pragniesz osiągnąć efekt niepełnego zaciemnienia.