Shuttersy w salonie i w sypialni – dlaczego warto?

Shuttersy w salonie. Więcej szczegółów na skyshutters.pl/realizacje/.

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, czyli szutersy (shutters), kojarzą się zwykle z wystrojem wnętrz w stylu południowoamerykańskim lub afrykańskim. Jednak ten element osłony okna można użyć także w naszych domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a przy tym doskonale wyglądające rozwiązanie, które w szeregu sytuacji zda egzamin lepiej niż popularniejsze w tym momencie rolety.

Shuttersy w salonie – zdecydowanie zwiększają estetykę pokoju

Shuttersy w salonie bądź w pokoju dziennym, mają dwie funkcje – praktyczną i dekoracyjną. Shuttersy wyraźnie zwiększają estetykę pomieszczenia. Ich lamele są szersze, dzięki czemu rewelacyjnie prezentują się na większości okien. Kwestia estetyczna jest arcyważna, gdyż to w salonie domownicy przesiadują po kilkanaście godzin w ciągu dnia oraz przyjmują tu gości. Dlatego też warto zatroszczyć się, żeby ten pokój nie tylko zachwycający, ale także wygodny. Opcja wybrania kąta pochylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych docierających do salonu, co umożliwia m.in. kompletne jego zaciemnienie, gdy chcemy włączyć serial, albo jego lekkie ściemnienie, jeśli pragniemy stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – świetna bariera przed dźwiękami z zewnątrz

Możliwość regulacji dostępu światła do wnętrza jest zdecydowanie najważniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednakże również z innej przyczyny – za ich sprawą można efektywnie kontrolować temperaturę wnętrza, która ma znaczny wpływ na nasz spokojny sen. Dzięki shuttersom w okresie letnim łatwiej jest zachować chłód w sypialni, z kolei zimą o wiele dłużej utrzymamy w niej ciepło. Co więcej takie okiennice lepiej odgradzają od hałasu z zewnątrz. Shuttersy to również znakomite rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie. Na ich lamelach zbiera się mniej cząsteczek kurzu aniżeli w zagięciach zasłon, a ich konserwacja jest niezwykle łatwa i trwa dosłownie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze będą prezentować się też w kuchni, w łazience czy w pokoju dziecięcym.

Adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]