Sklep internetowy z roletami – znajdź rozwiązanie dla swojego mieszkania

W przeciwieństwie do mieszkańców krajów skandynawskich, w Polsce przyzwyczailiśmy się do przesłaniania okien. Tak dbamy o naszą prywatność, ale także pozwala to decydować o ilości światła docierających do pomieszczeń mieszkalnych. Zwykle do zakrywania okien używa się firanek i zasłon, ale w ostatnich latach decydujemy się na wyposażenie okien w rolety wewnętrzne.

Jakie modele rolet wewnętrznych znajdziemy w sklepach?

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy bogaty wybór różnych rodzajów rolet: rzymskich, zaciemniających, ściennych czy okiennych. W wielu z nich dostaniemy też wszystkie potrzebne akcesoria, takie jak rozety, kółka z żabkami, wsporniki sufitowe i ścienne oraz karnisze metalowe. W jednym sklepie możemy dobrać pełen zestaw konieczny do założenia rolet. A to, które rolety będą nam odpowiadać, będzie zależne od naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, żeby robić zakupy z głową. Przykładowo, rolety rzymskie ładnie wyglądają na niewielkich oknach, ale nie nadają się dla alergików. Na roletach rzymskich dość łatwo osiadają drobinki kurzu, ponieważ wykonywane są one z tkanin zasłonowych i firanowych.

Rolety dzień-noc – promienie słoneczne pod Twoją kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do pokoju posłużą rolety dzień i noc. Zdadzą egzamin w większości pomieszczeń: w biurze, pokoju dziecięcym, salonie, a nawet w łazience. Takie rolety mają przemienny splot wstęg transparentnych i zaciemniających. Dzięki wielu możliwościom ich ułożenia względem siebie pozwala na regulację natężenia światła, które będzie przez nie przechodzić. Co ważne, regulacja odbywa się bez potrzeby opuszczania i podnoszenia rolet! Z kolei rozpowszechnione rolety zaciemniające pozwalają na pełne zaciemnienie pokoju, ponieważ zrobione są z tworzywa, które nie przepuszcza światła. Rolety zaciemniające sprawdzą się szczególnie w sypialni.

Rolety na wymiar – na co zwracać uwagę

Okna nie zawsze muszą mieć standardowe rozmiary i często okazuje się, że rolety w rozmiarach oferowanych przez producenta nie będą do nich pasować. Wtedy pozostaje nam wykonać rolety na zamówienie. Pamiętajmy jednak o tym, żeby właściwie obliczyć rozmiar okien, ponieważ źle dopasowane rolety nie spełnią swojego zadania, poza tym będą prezentować się niechlujnie. Jeśli zatem nie mamy doświadczenia albo nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, zlećmy to fachowcom.