Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych

Jeśli potrzebujesz środków do ochrony drewna, koniecznie sprawdź verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/pielegnacja-drewna.html

Środki do ochrony drewna to preparaty stosowane zarówno w przypadku mebli znajdujących się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i z jakiego powodu powinno się zabezpieczyć nimi drewniane meble?

Środki do impregnacji drewna – zastosowanie

Drewno jest materiałem nadającym pomieszczeniu przytulny charakter. To surowiec często stosowany do produkcji mebli i elementów wykończeniowych (okładziny na schody, balustrady, podłogi). Dostępne na rynku środki do impregnacji drewna zabezpieczają surowy surowiec przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych – promieniowania słonecznego czy deszczu, dzięki czemu meble utrzymują się w nienagannym stanie przez długi czas. Doskonałe rezultaty zapewnia olejowanie i woskowanie drewna, a imponujące efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie dwie czynności umożliwiają osiągnięcie ciekawych efektów kolorystycznych – np. stosowne wybarwienie drewna dębowego.

Pielęgnacja środkami do pielęgnacji mebli oraz podłóg drewnianych

Oferowane w sprzedaży impregnaty do drewna na zewnątrz wzbogacone są o oleje o niskiej zawartości lotnych związków organicznych. Można nimi konserwować deskę tarasową, meble ogrodowe, huśtawki, a także mnóstwo innych elementów. Z kolei środki używane do zabezpieczania i pielęgnacji podłóg nadają im piękny połysk, co zdecydowanie podnosi walory estetyczne desek. Starannie dobrane składniki znajdujące się w impregnatach powodują, iż podłoga jest w wyższym stopniu wytrzymała na eksploatację i uszkodzenia. Należy jednak pamiętać, iż drewniane parkiety powinny być pielęgnowane w odpowiedni sposób – myte przy pomocy środków na bazie wosków i olejów.

Adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]