Tablica magnetyczna – użyj jej w biurze lub w mieszkaniu

Tablice szkolne kojarzymy zazwyczaj z kolorem zielonym i chmurą pyłu jaka powstawała, kiedy próbowaliśmy wymazać z niej kredowe napisy. Takie tablice, aczkolwiek nadal są bardzo popularne w polskich szkołach, stopniowo są zastępowane przez suchościeralne tablice magnetyczne.

Tablice magnetyczne – jakie są ich najważniejsze plusa?

Białe tablice magnetyczne są w dzisiejszych czasach chętnie wykorzystywane w korporacjach, urzędach i biurach, czyli wszędzie tam, gdzie na krótkich spotkaniach prowadzone są cykliczne szkolenia albo omawiane są bieżące tematy i strategie. Plusem takich tablic jest zwłaszcza to, iż do pisania na nich używa się szybkoschnących markerów, które łatwo się wymazuje za pomocą gąbki bądź szmatki do tablic magnetycznych. Podczas ścierania tusz z markerów nie wytwarza pyłu, dlatego ręce pozostają czyste i na odzieży nie osadza się kreda, jak w przypadku zwykłych tablic szkolnych. Drugim plusem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość zastosowania magnesów, za pomocą których można przyczepić do jej powierzchni różne lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie takiej tablicy w czystości jest niesłychanie proste. Wystarczy cyklicznie przetrzeć jej powierzchnię specjalnym płynem, który wyciera resztki tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma również właściwości nabłyszczające i konserwujące, co pozwoli na utrzymanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez lata. Jeśli planujemy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie dobierzmy rozmiar do wielkości sali, w której będzie ona zamontowana. Powierzchnia o rozmiarze 90×60 czy 120×90 może okazać się zbyt mała, dlatego warto rozważyć zakup tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna w mieszkaniu – jak jej użyć?

Mała tablica magnetyczna za to znakomicie sprawdzi się w domu. Nie wiesz jak ją wykorzystać? Powieś ją w kuchni, a kiedy spostrzeżesz, iż kończy Ci się jakiś produkt (przyprawy, płatki owsiane czy mąka) zapisz tę informację na tablicy. Kiedy będziesz wybierać się do hipermarketu, łatwiej będzie Ci ułożyć listę naprawdę niezbędnych zakupów. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która wcale się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko każdego dnia może wykonywać nowe rysunki, przy czym nie marnuje, a w dywan nie wbiją się wiórki z kredek i ołówków. Cała rodzina może też spędzić weekendowy wieczór na grze w wisielca, kalambury albo tworząc jak największą ilość wyrazów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna posłuży również rodzicom, którzy pragną pomóc dziecku w nauce liter lub podstaw matematyki.