Właściwości lampy solnej – czy warto ją posiadać?

Chcesz zamówić lampę solną? Wejdź na https://superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Małe dekoracje z minerałów i kamienia od wieków znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z różnorodnych wycieczek po świecie, a nieraz nabywamy impulsywnie, ponieważ pasują do stylu, w jakim zaprojektowane jest wnętrze. Sporadycznie jednakże są to rzeczy funkcjonalne – z reguły to po prostu ozdoby. Minerałem, którego można jednak użyć do wykonania przedmiotów wykorzystywanych każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej z reguły lampy, ale także inne przybory.

Lampy solne są niepowtarzalne

Lampy solne ładnie się prezentują i bez większych przeszkód można je dobrać do wystroju wnętrza, ponieważ występują w trzech kolorach (szarym, różowym, białym) i w kilku ich odcieniach. Każda lampa solna jest wyjątkowa, bo nie ma kamieni o bliźniaczej strukturze krystalizacji oraz kształtach. Wyjątkowo modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie oszlifowaną, nie naruszoną powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy zajmujący się wytwarzaniem owych lamp, nadają im różnorodne formy, na przykład sześcianu albo piramidy.

Lampa solna – dzięki niej skuteczniej się wyciszysz

Mnóstwo ludzi wierzy, że lampy solne wywierają dobroczynne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przeważnie zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy wyzwalania jonów ujemnych, które równoważą te generowane przez otaczająca nas elektronika. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie między innymi jednostkom cierpiącym na na astmę bądź alergię. Światło, jakie emitują tego rodzaju lampy, jest przyjemne i kojące, dlatego poleca się stosowanie ich jednostkom, którym dokucza stres lub bezsenność, bowiem z ich pomocą można skuteczniej się uspokoić. Ale z brył soli nie tworzy się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich też cudowne świeczniki i pojemniczki na biżuterię, a pokaźne bloki z soli stosuje się w aranżacji mieszkań, jak również gastronomii.

Adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]